Seminarid ja koolitused

25
apr.
2017

Rohelise Kontori koolitus 8. juunil

EKJA
Seminarid ja koolitused

8. juunil toimub Bliss konverentsikeskuses 1-päevane koolitus “Roheline Kontor – mis ja milleks?”

Tänapäeva inimene veedab ligi 70% oma ajast töökohal, üha enam kontoriruumides. Seetõttu on järjest olulisem tagada hea kontoriruumide kvaliteet ja keskkonnahoidlik töökorraldus, mis mõjutab otseselt meie meeleolu ja tööviljakust aga ka ümbritsevat keskkonda.

Euroopa Rohelise Kontori süsteem on lihtne keskkonnajuhtimissüsteem kontoritele, mis aitab tegeleda keskkonnamõju vähendamisega (nt energiasääst, ressursside kokkuhoid) ning aitab luua tervisliku töökeskkonna.

Euroopa Rohelise Kontori tunnistusi on Eestis välja antud alates 2013. aastast. Täna on Rohelise Kontori tunnistuse saanud 37 organisatsiooni, nende seas on näiteks DHL, Starman, Statistikaamet, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, JCDecaux Eesti, Raidla Ellex Advokaadibüroo, Eesti Energia, Tallinna Haridusamet ja paljud teised.

Mis kasu toob Rohelise Kontori põhimõtete järgimine ettevõttele?

  • Võimaldab vähendada kontoripõhise tegevuse üldkulusid säästlikuma energia- ja ressursikasutuse ning jäätmetekke vähendamise kaudu,
  • motiveerib töötajaid ning tõstab nende tööviljakust,
  • tõstab ettevõtte mainet.

Rohelise Kontori süsteemi rakendamine pole raketiteadus, küll aga vajab see entusiastlikku pealehakkamist ning soovi oma organisatsiooni kontori tegevus viia vastavusse Rohelise Kontori kriteeriumitega. Koolitus „Roheline Kontor – mis ja milleks?“ annab hea ülevaate antud süsteemist ning jagab näpunäiteid, kuidas oma kontoris keskkonnahoidlikult tegutseda ja taotleda ka vastavat tunnistust.

Mida ühepäevane koolitus endas sisaldab?

  • Kasulikke teadmisi, kuidas oma kontoris alustada Rohelise Kontori süsteemi rakendamist,
  • Koolituse materjale, sh Rohelise Kontori käsiraamatut,
  • Kaht energiapausi ettekannete vahe peal,
  • Tunnistust koolituse läbimise kohta.

Koolitajateks on Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse eksperdid Harri Moora ja Evelin Piirsalu, kes on koostöös teiste EL riikidega Euroopa Rohelise Kontori süsteemi välja töötanud. Puhastusteenusest räägib Jaanika Tõnnisson ISS Eesti kvaliteedijuht.

Koolituse hind on 80€ (sh käibemaks). Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni liikmele kehtib soodushind 70€ (sh käibemaks).

Koolitusele registreerumiseks palun täita ankeet, mis asub SIIN. Registreerida saab kuni 1. juunini või kuni kohti jätkub.

Euroopa Rohelise Kontori tunnistust annab välja Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon (EKJA). Rohelise Kontori süsteemi kohta saab täpsemalt lugeda veel siit.

Koolituse päevakava

9.00 – 9.10           Sissejuhatus

9.10 – 9.30          Rohelise Kontori süsteem ja põhimõtted – rakendamise sammud ja eeldatav tulemus

9.30 – 10.00        Rohelise Kontori süsteemi rakendamise alustamine ja keskkonnategevuse ülevaatuse läbiviimine

10.00 – 10.30     Kontori keskkonnaeesmärkide püstitamine ja tegevuskava koostamine

10.30 – 10.45     Energiapaus

10.45 – 12.30     Keskkonnategevuse arendamine kontoris – energiatõhusus, ressursside säästlik kasutamine, jäätmete kogumise korraldus

12.30 – 13.15     Paus (lõunat on võimalik süüa Bliss buffee-restoranis, maja I korrusel)

13.15 – 14.05     Keskkonnategevuse arendamine kontoris – liikuvuskorraldus, keskkonnahoidlikud hanked, tervislik töökeskkond

14.05 – 14.55     Keskkonnategevuse arendamine kontoris – Jätkusuutlik puhastusteenus, millele peaks tähelepanu pöörama?

14.55 – 15.15     Energiapaus

15.15 – 15.45     Keskkonnategevuse tulemuslikkuse jälgimine ja mõõtmine

15.45 – 16.15     Rühmatöö

16.15 – 16.45     Kokkuvõte ja järgmised sammud

16.45                     Tunnistuste kätte andmine

24
apr.
2017

EKJA seminar „Mis suunas puhuvad tuuled säästva arengu eesmärkide, keskkonnalubade ja –aruandluse ning keskkonnajuhtimise vallas?”

EKJA
Seminarid ja koolitused

3. mail toimub EKJA poolepäevane seminar „Mis suunas puhuvad tuuled säästva arengu eesmärkide, keskkonnalubade ja –aruandluse ning keskkonnajuhtimise vallas?”

Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon pöörab sel kordsel seminaril tähelepanu ettevõtte keskkonnategevuse kajastamisele. Keskkonnaministeerium ja tema allasutused tutvustavad hetkeseisu ja tulevikuplaane keskkonnalubade ja aruandluse teemadel ning keskkonnajuhtimise valdkonna arendamisest. Esmakordselt kajastame EKJA raames maailmamastaabis ja ka Eestis olulist säästva arengu eesmärkide tausta ning kuidas ettevõtted saaksid rahvusvahelistesse kokkulepetesse panustada.

Seminar lõppeb aruteluga, kus kõigil ettevõtetel on võimalik avaldada arvamust keskkonnajuhtimise valdkonna arendamisel.

Seminar toimub Park Inn by Radisson Central Tallinn hotellis (Narva mnt 7c), ruumis Studio 1. Seminarist osavõtt on EKJA liikmetele tasuta, teistele 20.00 eurot. Seminarile palume end registreerida hiljemalt binär optionen geld verdienen 26. aprilliks k.a. Registreerumiseks palun täita ankeet, mis asub opcje binarne jak wygrywać SIIN binära optioner signaler .

Päevakava

13.00-13.30         Mis on säästva arengu eesmärgid (SDG – sustainable development goals) ning kuidas riik neid täidab? Eili Lepik, Riigikantselei Strateegiabüroo nõunik

13.30-14.00         Kuidas saavad ettevõtted säästva arengu eesmärkidesse panustada? Kaja Peterson, Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse programmijuht

14.00-14.30         Keskkonnaandmete kogumise eest vastutava Keskkonnaagentuuri tulevikuplaanid aruandluse teemal. Imre Aruoja, Keskkonnaagentuuri nõunik

14.30-14.45        Energiapaus

14.45-15.15         Keskkonnaotsuste infosüsteemi KOTKAS hetkeseis ning arengud. Vivian Uibo, Keskkonnaameti  keskkonnaosakonna nõunik

15.15-15.45         Keskkonnaministeerium tutvustab keskkonnajuhtimise valdkonna arendamise plaane. Karen Silts ja Ivo Krustok, Keskkonnaministeerium

15.45-16.15         Arutelu: Millised riigipoolsed meetmed ergutaksid ettevõtteid keskkonnajuhtimissüsteeme rakendama?

 

 

07
märts
2017

Tutvu keskkonnajuhtimissüsteemide seminari ettekannetega

EKJA
Seminarid ja koolitused

6. märtsil toimus seminar, mis tutvustas sertifitseeritud keskkonnajuhtimissüsteemide peamisi kitsaskohti. Lisaks tutvustati ISO standardi kohast energiajuhtimissüsteemi ning võimalusi teostada tasuvaid investeeringuid ressursitõhusatesse tehnoloogiatesse. Päeva alustati uue projekti tutvustusega, mis panustab keskkonnajuhtimissüsteemide ja ringmajanduse põhimõtte laiemale kasutusele, rakendamisele ettevõtetes.

Seminari ettekannetega saate tutvuda siin:

30
jaan.
2017

6.03 seminar “Keskkonnajuhtimissüsteemide rakendamise kitsaskohad ning investeerimisvõimalused ressursitõhusatesse tehnoloogiatesse“

EKJA
Seminarid ja koolitused

binäre optionen 4 plattformen 6. märtsil toimub Keskkonnaministeeriumi I korruse konverentsisaalis (Narva mnt 7a) EKJA selle aasta esimene seminar. Seminari fookuseks on keskkonnajuhtimissüsteemide rakendamise kitsaskohad sertifitseerijate kogemusel. EKJA kogenud liikmed sertifitseerimise vallas: Burea Veritas Eesti, DNV GL Estonia ning Metrosert AS jagavad ettevõtetele ning konsultantidele oma kogemusi seoses ISO 14001:2015 ja EMAS sertifitseerimisega. Lisaks keskkonnajuhtmissüsteemidele saab kuulata põnevaid ettekandeid energiajuhtimissüsteemist ISO 50001 ja selle erinevusest ISO 14001-ga ning investeerimisvõimalustest energia- ja ressursitõhusatesse tehnoloogiatesse.

http://chrissteakhousenc.com/?strays=giuda-traider-binario&b97=e9 giuda traider binario Seminaril osalemine on EKJA liikmetele tasuta, teistele maksab 20.00 eurot. Seminarile saab registreerida kuni 2.märtsini, täites registreerimisankeedi, mis asub SIIN.

opzioni binarie con calendario economico Seminari päevakava

Sildenafil Citrate holland billiger 12.40 – 13.00 Sissejuhatus pärastlõunasse ning EMASit ja ringmajandust edendava projekti tutvustus
Harri Moora ja Evelin Piirsalu, Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna keskus http://traffic-dealer.de/?kruwa=binäre-optionen-trading-software binäre optionen trading software

13.00 – 14.30 ISO 14001:2015 rakendamise kitsaskohad Bureau Veritas Eesti ja DNV GL Eesti näidetel
Andro Kivistik, Bureau Veritas Eesti OÜ ja Andres Kalda, DNV GL Eesti
Andro Kivistik ja Andres Kalda toovad oma organisatsiooni töökogemuste põhjal välja uue ISO 14001:2015 standardi rakendamisel korduma kippuvad vead.

virtual trading online 14.30 – 15.00 EMAS määrus ning selle rakendamise peamised kitsaskohad Metroserdi näidetel
Andres Martma, AS Metrosert
Andres Martma räägib EMAS määruse uuendustest ja tulevikust ning toob töökogemuste põhjal välja peamised mittevastavused EMAS määruse kohase keskkonnajuhtimissüsteemi rakendamisel.

الخيارات الثنائية إشارة تداول 2017 15.00 – 15.30 Arutelu ja sirutuspaus

ersättare för viagra 15.30 – 16.00 ISO 50001 energiajuhtimissüsteemi standardi ülevaade ja selle erisus ISO 14001-ga
Andro Kivistik, Bureau Veritas Estonia OÜ

http://vajh.net/?arabinaar=%D8%AE%D9%8A%D8%A7%D8%B1-%D8%AB%D9%86%D8%A7%D8%A6%D9%8A-%D8%A7%D9%84%D8%B1%D9%88%D8%A8%D9%88%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%B1%D9%83&08a=34 خيار ثنائي الروبوت المتحرك 16.00 – 17.00 „Kuidas teostada tasuvaid investeeringuid energia- ja ressursitõhusatesse tehnoloogiatesse?“
Mart Moora, CoreGrow OÜ
Mart Moora tugineb oma ettekandes praktilistel näidetel investeeringutest, nende elluviimisest ja tulemustest. Kajastades investeeringute ettevalmistuse ülesehitust, millistest tehnilistest nõuetest ja muutujatest sõltuvad investeeringute tasuvusnäitajad. Kuidas leida sobivat finantseerimismudelit? Millised on teenuspaketid energia- ja ressursitõhususe investeeringute teostamiseks?

14
sept.
2016

4.10 EMAS keskkonnajuhtimissüsteemi ja Rohelise Kontori konverents

EKJA
Seminarid ja koolitused

Tallinna Keskkonnaamet ja Keskkonnaministeerium kutsuvad “ binäre optionen kleine beträge EMAS keskkonnajuhtimissüsteemi ja Rohelise Kontori konverentsile”

Avalik sektor mängib keskkonnajuhtimisvahendite rakendamise ja arendamise osas olulist rolli, sest riigi tagada on jätkusuutlik ja rahulolu pakkuv elukeskkond. Seega on avaliku haldusega tegelevate riigi- ja omavalitsusasutuste juhtimise oluline ja loomulik osa keskkonnajuhtimine. Viimasel ajal räägitakse üha enam avaliku sektori tõhususest. Riigiasutused ja omavalitsused seisavad silmitsi üha kasvava survega hoida kontrolli all kulutusi, täiustada tegevust ning näidata seda ka maksumaksjatele. Seetõttu on üha enam avaliku sektori organisatsioone mitmesuguste keskkonnajuhtimisvahendite toel hakanud oma keskkonnategevust süstemaatiliselt arendama ja täiustama. Teisalt on avaliku sektori organisatsioonidel oluline mõju keskkonnajuhtimisvahendite laiemal levikul erasektoris ning avalikkuse teadlikkuse tõstmisel.

Konverentsil räägitakse Eesti ning Euroopa arengutest keskkonnajuhtimise valdkonnas. Samuti tutvustatakse Tallinna Linna arenguid EMAS keskkonnajuhtimissüsteemi ning Rohelise Kontori põhimõtete rakendamisel. Rohelise Kontori organisatsioonid jagavad näpunäiteid keskkonnasõbralike põhimõtete juurutamisel ning tunnustatakse 2016. aasta parimat Rohelist Kontorit.

binära optioner mobil Konverentsile registreerimine kuni 27. septembrini. Palun täida ankeet الخيارات الثنائية مع المال مجانا SIIN opzioni binarie i migliori . Üritus on tasuta.

binäre optionen beste handelzeiten Aeg: 04.10.2016
http://markmymusic.com/?u=%D8%A3%D8%B3%D8%B9%D8%A7%D8%B1-%D8%B5%D8%B1%D9%81-%D8%B9%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D9%81%D9%88%D8%B1%D9%83%D8%B3&0ab=4e أسعار صرف عملات الفوركس Koht: Keskkonnaministeeriumi I korruse saal, Narva mnt 7a
Sihtrühm: Avalik sektor ning kontoripõhised organisatsioonid erasektoris

10.30 Kogunemine ja hommikukohv
11.00-11.20 Konverentsi avamine. Keskkonnaminister Marko Pomerants ning Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu
11.20-12.05 Keskkonnajuhtimissüsteemidest ja EMAS-ist, Eesti arengud ja tegevused. Kaupo Heinma, Keskkonnaministeerium
12.05-12.50 EMAS ja Rohelise Kontori arengud Euroopas. Harri Moora, SEI Tallinn
12.50-13.05 Smuutipaus
13.05-13.50 Tallinna linna kogemused EMAS ja Rohelise Kontori põhimõtete rakendamisel ning edasised plaanid. Merilii Laanepere ja Elena Sapp, Tallinna Keskkonnaamet
13.50-14.10 Häid näiteid ja kogemusi Rohelise Kontori tunnistusega organisatsioonidelt.
– Rohelise Kontori rakendamine turismiettevõttes Carlson Wagonlit Travel. Kaidi Kuusmann, Carlson Wagonlit Travel
– Paldiski mnt 48a kontorihoone. Aire Johanson, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet; Meeli Hunt, Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet
14.10-14.30 Rohelise Kontori tunnistuste kätteandmine ning 2016. a parima kontori tunnustamine. Jana Kelus, Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon
14.30… Kerge hiline lõuna

 

Antud konverents toimub KIK-i rahastatud projekti “EMAS keskkonnajuhtimissüsteemi rakendamine Tallinna Keskkonnaametis” raames.

06
sept.
2016

19.09 Vastutustundliku ettevõtluse alane seminar

EKJA
Seminarid ja koolitused

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kutsub vastutustundliku ettevõtluse alasele seminarile
19.septembril kell 14.00-16.00. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi Aatriumi saal, Harju tn. 11.

Vabariigi Valitsuse tegevusplaan seadis sel aastal üheks eesmärgiks teostada analüüs sotsiaalselt vastutustundliku ettevõtluse arendamise võimalustest Eestis.

Sel kevadel alustas välispraktikant analüüsi koostamist, mille baasiks oli küsitlus ettevõtjate seas. Küsitluse tulemuste ning teiste riikide parimate praktikate kõrvutamisel on analüüsis välja toodud soovituste nimekiri, kuidas riik ja ettevõtted teema arendamisel peaksid edasi liikuma.

Seminaril tutvustatakse lisaks vastvalminud analüüsile erinevaid algatusi, mille vastutustundliku teema alamvaldkondades lähiajal edasi liigutakse.

Seminari päevakava

Kell 14.00 – avasõnad ettevõtlusminister Liisa Oviirilt

Kell 14.05 – ülevaate vastutustundliku ettevõtluse alasest analüüsist, Anastasiia Kantceva, MKMi praktikant (ettekanne inglise keeles)

Kell 14.20 – ülevaade MKMi plaanidest CSR arendamisel järgmistel aastatel, OECD Eesti riiklik kontaktpunkt, Piret Potisepp, MKMi majandusarengu osakonna nõunik

Kell 14.35 – Mitmekesisuse Lepe ja võrgustik, Kelly Grossthal, Inimõiguste Keskus

Kell 14.50 – ülevaade Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi sügisestest üritustest, Kristiina Esop, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi juht

Kell 15.00 – Paneeldiskussioon, mille eesmärgiks arutleda kas ja kui palju ettevõtted üleüldse CSRiga tegelevad.

Paneelarutelus osalevad:
Liisa Oviir, ettevõtlusminister
Aavo Kärmas, OMNIVA juhatuse esimees
Peep Peterson, Eesti Ametiühingute Keskliit
Risto Rossar, Insly juht

Seminar on tasuta, kuid vajalik eelregistreerimine hiljemalt 16.septembril. Eelregistreerimiseks palun saada osalemissoov mailitsi: kristiane.liivoja@mkm.ee

Lisainfo seminari kohta:
Piret Potisepp
Majandusarengu osakonna nõunik
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
piret.potisepp@mkm.ee

06
sept.
2016

21.09 Infoseminar “Seire, mõõtmised ja efektiivne tootmine tööstuses”

EKJA
Seminarid ja koolitused

Keskkonnaministeeriumi korraldatava infoseminari eesmärk on anda ettevõtetele ülevaade erinevatest kõrgtehnoloogilistest mõõtmis- ja seiramislahendustest ning anda ideid nende kasutamisest efektiivses tootmises.

Seminar toimub 21.septembril Keskkonnaministeeriumi I korruse saalis.

Päevakava
10:00 – 10:25 Sissejuhatus ressursitõhususe meetmest (Ivo Krustok, KeM)
10:25 – 11:00 Massivoogude analüüs ettevõttes (Kaupo Heinma, KeM)
11:00 – 11:35 Energiatõhusus, automaatika ja sisekliima – seire ja analüüs (Andres Villemson, AU Energiateenus OÜ)
11:35 – 11:55 Kohvipaus
11:55 – 12:35 Ultraheli- ja monitoorimislahendused ennetavas hoolduses (Marti Arak, Hoiame Kokku Grupp OÜ)
12:35 – 13:15 Efektiivse tootmisprotsessi kujundamine (Matti Lilleväli)

Üritustele saab registreerida SIIN, kuni 20.septembrini.

Kontakt ja lisainfo:
Ivo Krustok
Projektijuht
Keskkonnakorralduse osakond
Keskkonnaministeerium
ivo.krustok@envir.ee
+372 6262924

10
mai
2016

23. mail keskkonnaseminar atmosfääriõhu kaitse seaduse teemal

EKJA
Seminarid ja koolitused

EKJA ja Advokaadibüroo GLIMSTEDT korraldavad keskkonnaseminari “Millist mõju omab ettevõtetele peatselt vastuvõetav atmosfääriõhu kaitse seadus?”

Atmosfääriõhu kaitse seaduse eelnõu asendab seni sama valdkonda reguleerinud välisõhu kaitse seaduse. Sisulised muudatused puudutavad eelkõige lõhnatemaatikat. Sellel seminaril antakse ülevaade seaduse olulisematest muudatusest, kuidas need mõjutavad ettevõtteid, täpsemaid näiteid lõhnateemadel ning ülevaade müra valdkonnast.

Seminar toimub 23. mail Keskkonnaagentuuri (Mustamäe tee 33) I korruse seminarisaalis.

Seminari tasuta toitlustusega kohad on täitunud. Võimalus on osaleda ilma toitlustuseta või toitlustusega (2 kohvipausi koos suupistetga ning kerge lõuna). Kui soovite toitlustust, esitame Teile pärast seminari arve (10 eurot). Registreerimiseks ning toitlustuse täpsustuseks saatke kiri ekja@ekja.ee.

Päevakava

22
apr.
2016

Ökomärgise konverents 2. juunil

EKJA
Seminarid ja koolitused

Keskkonnaministeerium korraldab koostöös Keskkonnaagentuuri ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindusega Eestis 2. juunil Tallinnas konverentsi „Ökomärgise taotlemine majutus-, restorani- ja konverentsiteenusega ettevõtetele”. Teabepäeva eesmärk on suurendada ettevõtjate teadlikkust ökomärgistest ja tutvustada taotlemise protseduure ning kriteeriumeid.

Päevakava ja info registreerimise kohta leiate Keskkonnaministeeriumi kodulehelt.

06
märts
2014

Kuidas jääda ellu ühe karmistavates tingimustes?

EKJA
Seminarid ja koolitused

EKJA, Arengufond ning advokaadibüroo Glimstedt korraldavad ettevõtjatele keskkonnaõiguse teemalise seminaride sarja „Kuidas jääda ellu ühe karmistavates tingimustes?“

Seminarisarja sihtgrupp: seminarid on suunatud keskkonnaloa alusel tegutsevatele või tegevust alustavatele ettevõtjatele.

Seminarisarja eesmärk: sarja eesmärk on tõsta ettevõtjate teadlikkust keskkonnaõiguse valdkonnas. Sari keskendub üldisele keskkonnaõigusele ning ei käsitle konkreetse alamvaldkonna spetsiifilisi küsimusi. Spetsiifiliste keskkonnavaldkondade – nagu bioloogilise mitmekesisuse kaitse, veekeskkonnakaitse, välisõhu kaitse, jäätmed – probleemid võivad olla jätkusarjade teemaks.

Sarja tulemusel omandab ettevõtja olulised baasteadmised keskkonnaõigusest ja oskab orienteeruda keskkonnaõiguse alases regulatsioonis, mõistab keskkonnakaitseliste otsustuste tagamaid, oskab keskkonnaõiguse loomisel kaasa rääkida ja enda õiguseid keskkonnakaitse valdkonnas kaitsta. Samuti annab seminarisari ülevaate sellest, millised asutused tegelevad keskkonnakaitsega ning milline on nende pädevus. Sarja raames tutvustatakse ettevõtjatele ka vabatahtlikke keskkonnahoiu meetmeid ja nende rakendamise võimalusi ning antakse terviklik ülevaade sellest, milliseid toetusi on tal võimalik taotleda, et oma äritegevust keskkonnahoidlikumaks muuta.

Seminarisarja raames toimub perioodil märts-november 2014.a. kuus erinevat seminaripäeva. 1.seminar toimub juba 6.märtsil.

Seminarisarja kava ning registreerimisinfo:

Lisainfo: ekja@ekja.ee ning mirjam.vili@glimstedt.ee, tel 52 73703

06
nov.
2013

Kust saada raha?

EKJA
Seminarid ja koolitused

6. novembril toimus Eesti Kaubandus-Tööstuskojas keskkonnateemaliste seminaride sarja „Keskkond ja ettevõtlus“ seminar. Seekordne seminar oli teemal „Kust saada raha?“ – ülevaade anti erinevatest keskkonnatoetustest. EKJA panustas seminari sisulisse ettevalmistamisse.

Seminari ettekanded on üleval Koja kodulehel www.koda.ee.

19
apr.
2012

EKJA korraline seminar

EKJA
Seminarid ja koolitused

19. aprillil toimus EKJA korraline seminar (pärast üldkoosolekut). Käsitletavad teemad olid: ülevaade keskkonnaseadustiku hetkeseisust ning tööstusheite direktiivi edasine saatus.

07
märts
2012

EKJA korraline seminar

EKJA
Seminarid ja koolitused

7. märtsil toimus EKJA korraline seminar. Käsitletavad teemad olid: üleriigiline planeering Eesti 2030+, energiamaksude alammäära direktiiv ja selle uuendamine, energiaturu avamine. Lisainfo ja ettekanded

20
sept.
2011

Uus tööstusheite direktiiv ja Eesti valmidus selle nõuete rakendamiseks

EKJA
Seminarid ja koolitused

20. septembril toimus EKJA seminar “Uus tööstusheite direktiiv ja Eesti valmidus selle nõuete rakendamiseks” koostöös Keskkonnaministeeriumi, Hendrikson&Ko ning Balti Keskkonnafoorumiga. Seminaril esinesid Jüri Truusa (Tööstusheite direktiivi ülevõtmine Eesti õigusruumi – milleks tuleb valmis olla?), Juhan Ruut (muuhulgas Uuringu „Tööstusheite direktiivi eelnõu järgne kompleksloa kohusluskogumi laiendus ja parimale võimalikule tehnikale vastavuse hinnang“ tulemused), Harri Moora (Keskkonnatehnoloogilist innovatsiooni ja keskkonnakomplekslubade kvaliteeti hõlmavate uuringute  kokkuvõtted), Heli Nõmmsalu (Veekeskkonnale ohtlike ainete sõeluuringute tulemused Eestis) ja Katrin Juhanson (Arvestuse pidamine ettevõttes kasutatavate ohtlike kemikaalide kohta).

20
apr.
2011

EKJA seminar

EKJA
Seminarid ja koolitused

20. aprillil toimus seminar, millele järgnes EKJA Üldkoosolek. 20Seminar oli seekord lühike, kuid lööv ning kätkes endas kahte huvitavat ettekannet keskkonnaõiguse vallast. Esinejateks olid Mirjam Vili (uue keskkonnaseadustiku teemal) ning Marika Siht (kavandatud muudatustest pakendiseaduses).

24
märts
2011

EKJA seminar

EKJA
Seminarid ja koolitused

24. märtsil kell 10-12.30 toimus EKJA seminar koostöös Säästva Eesti Instituudiga. Seekordsel seminaril räägiti peaasjalikult keskkonnatasude seaduse muudatustest (Keskkonnaministeeriumi esindajad), aga ka bioloogilisest mitmekesisusest ja ettevõtete võimalustest selle hoidmisel (Meelis Uustal).

19
nov.
2010

EKJA korraline seminar

EKJA
Seminarid ja koolitused

19. novembril toimus EKJA korraline seminar koostöös SEI Tallinnaga. Seekord anti ülevaade Be-Smarter projekti tulemustest ning muudest käimasolevatest ja kavandavatest keskkonnajuhtimise teemalistest projektidest avalikus ja erasektoris. Samuti tutvustati e-õppe platvormi keskkonnakonsultantidele ning arutleti selle tulevikuvõimaluste üle. Lisaks räägiti EMAS uue määruse (EMAS III) muudatustest ning EMASeasy metodoloogia edasistest arengutest.

07
mai
2010

Ettevõtlus ja keskkond

EKJA
Seminarid ja koolitused

7.mail toimus Tallinna Tehnikaülikoolis Ehitajate tee 5 seminar teemal “ettevõtlus ja keskkond.” Seekordsel seminaril olid külas eksperdid Rootsist Lund ülikoolist Dr. Andrius Plepys, Åke Thidell, kes rääkisid tootega seotud keskkonnajuhtimise vahenditest ning keskkonnamõju mõõtmisest ning selle vähendamise võimalustest. Seminar toimus kursuse “Jätkusuutilku ettevõtluse strateegiline juhtimine“ raames ning selle toimumist toetasid SEI Tallinn, Tallinna Tehnikaülikool ja Lundi Ülikool.

22
apr.
2010

EKJA korraline seminar

EKJA
Seminarid ja koolitused

22.aprillil toimus toimus Rahvusraamatukogus EKJA korraline seminar Rohelisest majandusest.

26
jaan.
2010

EKJA seminar

EKJA
Seminarid ja koolitused

26. jaanuaril toimus EKJA seminar, kus räägiti Parima võimaliku tehnika rakendamise ja keskkonnatehnoloogilise innovatsiooni tasemest Eestis, arengutest ELi ökomärgise süsteemis ning Keskkonnavastutuse direktiivist ja selle rakendamisest ELi liikmesriikides.

10
dets.
2009

EKJA seminar

EKJA
Seminarid ja koolitused

10. detsembril toimus EKJA seminar avaliku sektori keskkonnjuhtimise parendamisest, keskkonnakoodeksist ja rahvusvahelisest koostööst.

16
juuni
2009

EKJA seminar

EKJA
Seminarid ja koolitused

16. juunil toimus Rahvusraamatukogus EKJA seminar, mis keskendus keskkonnaõigusaktide muutustele ja keskkonnaseadustiku väljatöötamisele.

09
apr.
2009

EKJA korraline seminar

EKJA
Seminarid ja koolitused

9. aprillil 2009 toimus Rahvusraamatukogus EKJA korraline seminar energiamajanduse arengukava SMHst, uuest Keskkonnaametist ja välisõhu kaitse seadusest.

28
nov.
2008

EKJA korraline seminar

EKJA
Seminarid ja koolitused

28. novembril toimus EKJA korraline seminar, mille teemadeks olid keskkonnatasude kontseptsiooni koostamise hetkeseis, uus suurtööstuse ressursisäästlikkusele suunamise direktiiv ja vastav uuring, keskkonnajuhtimissüsteemide hetkeolukord Eestis.
Vt ettekandeid

11
nov.
2008

Koolitussari

EKJA
Seminarid ja koolitused

Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon korraldas 2008. a sügisel ja 2009. a talvel keskkonnajuhtimisalase koolitussarja ettevõtete venekeelsele töötajaskonnale.

Koolitussari koosnes kolmest ühepäevasest koolitusest:
1) Ettevõtlusega seotud keskkonnaprobleemid ja õigusaktide nõuded (11. nov 2008 Tallinnas)
2) Keskkonnajuhtimissüsteemi elemendid ja rakendamine – kavandamine, elluviimine ja toimimine (27. jaanuar 2009 Jõhvis)
3) Keskonnajuhtimissüsteemi elemendid ja rakendamine – kontroll ja korrigeeriv tegevus; siseaudit (5. märts 2009 Tallinnas)

Vt koolituste ettekandeid (vene keeles)

27
märts
2008

EKJA korraline seminar

EKJA
Seminarid ja koolitused

27. märtsil toimus enne EKJA üldkoosolekut EKJA korraline seminar

Ettekanded:

Eesti keskkonnatehnoloogiate arengukava (ETAP). Hetkeolukorra hinnang ja edasised suunad
Tea Nõmmann, SEI-Tallinna juhataja

Võimalikud arengud jäätmekäitlusega seotud keskkonnamaksudes
Harri Moora, SEI-Tallinna keskkonnakorralduse programmijuht

Eesti riigi seisukohad Euroopa Liidu kliimapaketi osas
Einari Kisel, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi energeetika osakonna juhata
Allan Gromov, Keskkonnaministeeriumi rahvusvahelise koostöö asekantsler

Teeme ära 2008!
Rainer Nõlvak, Eestimaa Looduse Fondi nõukogu esimees

29
nov.
2007

Keskkonnajuhtimissüsteemi pidev parendamine…? Keskkonnasuhtlus!

EKJA
Seminarid ja koolitused

Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon korraldas neljapäeval, 29. novembril seminari “Keskkonnajuhtimissüsteemi pidev parendamine…? Keskkonnasuhtlus!”

Seminari märksõnad olid: keskkonnasuhtlus, selle seos keskkonnajuhtimissüsteemiga, ISO 14063 standard, keskkonnasuhtluse vahendid, keskkonnaaruanne, keskkonnaaruannete kvaliteet.

Ettevõtete ettekanded:
Keskkonnateatis ja Eesti Energia AS
Reigo Lehtla, Eesti Energia
Kunda Nordic Tsemendi keskkonnasuhtlus
Arvo Vainlo, KNC
Tähelepanekuid EMAS keskkonnaaruande kohta
J
ana Kelus, AS Tallinna Vesi

12
juuni
2007

Ökomaksureform ja uued maksud

EKJA
Seminarid ja koolitused


12. juunil
korraldas EKJA seminari teemal “Ökomaksureform ja uued maksud”.

Ettekanded
Eesti ökomaksureformi alused ning maksud selle osana (ettekannet ei ole)
Marek Strandberg, Riigikogu liige

Energiatoodete maksustamise tulevik (pdf)
Lauri Lelumees, Rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna peaspetsialist

Keskkonnamaksud – kuhu need kaovad? (pdf)
Tõnis Meriste, Eesti Energia keskkonnajuht, EKJA juhatuse liige

05
apr.
2007

Ettevõtte/tootja vastutus ettekanded

EKJA
Seminarid ja koolitused

5. aprilli korralise seminari Ettevõtte/tootja vastutus ettekanded

Ettekanded
Keskkonnavastutuse seaduse eelnõu
Triin Nymann, KKM õigisosakonna jurist

Tootja vastutuse põhimõte jäätmekäitluses
Peeter Eek, KKM jäätmeosakonna juhataja

Ettevõtte mured seoses karmistuva seadusandlusega
Arvo Tordik, Eesti Energia AS Narva Elektrijaamad

Euroopa uus kemikaalipoliitika – REACH
Kitty Kislenko,
Balti Keskkonnafoorum

22
veebr.
2007

Kasvuhoonegaasidega (KHG) kauplemine

EKJA
Seminarid ja koolitused

EKJA  seminar 22. veebruaril, SEI-Tallinna seminariruumis (Lai tn 34), teemaks kasvuhoonegaasidega (KHG) kauplemine.

Ettekanded
CO2 välditud heitkogustega kauplemine praktilisest seisukohast
Dr.Tiit Kallaste, SEI Tallinna programmijuht

Eesti KHG kauplemise register
Getlyn Makke, KKM ITK Kliima – ja osoonibüroo KHG registri haldaja

KHG kauplemisest tuleneva nõuded Eesti õigusaktides ja eesolevad täiendused välisõhukaitse seadusse
Reet Pruul, KKM Välisõhu ja kiirgusohutuse büroo peaspetsialist

07
dets.
2006

Jäätmeloast aruandluseni

EKJA
Seminarid ja koolitused

7. detsembril toimus EKJA seminar “Jäätmeloast aruandluseni”, kus anti ülevaade jäätmeloa taotlemisest ning tutvustati jäätmearuandluse juhendmaterjali.

21
nov.
2006

Säästva Eesti Instituudi koolitus

EKJA
Seminarid ja koolitused

21. novembril korraldas Säästva Eesti Instituudi (koostöös organisatsiooniga The Natural Step) seminari ettevõtete tipp- ja keskkastmejuhtidele eesmärgiga muuta nende senist mõtteviisi jätkusuutlikumaks ning suurendada teadlikkust ettevõtluse jätkusuutlikkuse vajadusest, tähtsusest ja kasulikkusest. Eesmärk on arendada teadmisi ja oskusi keskkonna- ja ühiskonnahoidliku otsustamise vallas, et suunata tehnoloogilisi ja organisatsioonilisi muutusi jätkusuutlikkuse poole.

15
juuni
2006

EKJA seminari ettekanded

EKJA
Seminarid ja koolitused

15. juuni  EKJA seminari ettekanded
Eesti keskkonnatehnoloogia tegevuskava (ETAP)
Jüri Truusa, Keskkonnaministeeriumi keskkonnatehnoloogia ja -korralduse peaspetsialist

Energiatehnoloogia arendusstrateegia
Kristo Reinsalu, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

ISO 14001:2004 – olulised keskkonnaaspektid ja vastavuse hindamine
Harri Moora, SEI-Tallinn, keskkonnakorralduse programmi juht

Ettevõtte ühiskondlik vastutus
Harri Moora, SEI-Tallinn

26
jaan.
2006

EKJA korraline seminar

EKJA
Seminarid ja koolitused

26. jaanuaril  toimus EKJA korraline seminar, mille teemaks oli ettevõtete kaasamine seadusloomesse.

Ettekanded
Ettevõtete võimalused õigusloomeprotsessis osalemiseks
Reet Teder, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja majanduspoliitika- ja õigusosakonna juhtaja

Huvirühmade (sh ettevõtete) kaasamine Keskkonnaministeeriumi õigusloomeprotsessi
Mirjam Vili, Keskkonnaministeeriumi õigusosakonna juhataja

Eesti seadusloome kvaliteet ja ettevõtjate seaduskuulekus
Tarvo Roose, Keskkonnainspektsiooni peadirektori asetäitja

Keskkonnaalaste vaiete lahendamine
Evelin Lopman, Keskkonnaministeeriumi õigusosakonna jurist

06
okt.
2005

Energia säästmine ja teabeallikad/võimalused ettevõtetele

EKJA
Seminarid ja koolitused

Teemaks  energia säästmine ja teabeallikad/võimalused ettevõtetele.

EL hoonete energiatõhususe direktiivi rakendamine Eestis
Madis Laaniste (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi energeetika osakonna energiasäästu ja taastuvnergia talituse juhataja)

EL energiateenuste direktiivi rakendamine Eestis
Heikki Kulbas (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi energeetika osakonna energiasäästu ja taastuvnergia talituse peaspetsialist)

09
juuni
2005

EKJA korraline seminar

EKJA
Seminarid ja koolitused

Toimus EKJA korraline seminar, kus käsitleti ökoloogilise maksureformi võimalusi Eestis ning arutati koos keskkonnaministeeriumi esindajaga keskkonnajuhtimissüsteemide rakendamise strateegiat ja tegevuskava. Seminari ettekanded:

31
märts
2005

EKJA korraline seminar

EKJA
Seminarid ja koolitused

Toimus EKJA korraline seminar, kus tutvustati Euroopa liidu keskkonnajuhtimis- ja keskkonnaauditeerimissüsteemi arenguid Eestis ning keskkonnahoidlike riigihangete olemust. Seminari ettekanded:

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...