Avaleht     Kontakt     Login     5. september 2010 ENG  
 
Viimati lisatud uudised:
Konverentsi "Keskkonnajuhtimine - kulu või kasu?" ettekanded (01.06.2010)
  loe edasi

Konverents „KESKKONNAJUHTIMINE – KULU VÕI KASU?“ (14.05.2010)
  loe edasi


vaata kõiki uudiseid


Keskkonnajuhtimise koolitus ettevõtete venekeelsele töötajaskonnale
27.10.2008

Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon korraldab 2008. a sügisel ja 2009. a talvel venekeelse keskkonnajuhtimisalase koolitussarja.

1. koolituse (11. november 2008) ettekanded

2. koolituse (27. jaanuar 2009) ettekanded

3. koolituse (5. märts 2009) ettekanded

Taust
Eestis on standardipõhiste (ISO 14001, EMAS) keskkonnajuhtimissüsteemide (KKJS) rakendamiseks käivitatud mitmeid info- ja koolitusprojekte, mille tulemused on seni olnud kättesaadavad vaid eesti ja inglise keelt kõnelevatele ettevõtete juhtidele ja töötajaskonnale. Vaid üksikud teematilised trükised on ilmunud ja juhuslikud keskkonnajuhtimisalased koolitused on läbi viidud vene keeleruumis tegutsevatele ettevõtjatele/ettevõtetele. Seetõttu napib venekeelse töötajaskonnaga ettevõtetel teadmisi ja teavet KKJS-i rakendamise kohta, sageli ei olda teadlikud õigusaktide nõuetest ning võimalustest/meetoditest säästa ressursse ja keskkonda.

Koolitusprogramm
Koolitussari koosneb kolmest ühepäevasest koolitusest:

1. koolitus (11. november 2008 Tallinnas): ettevõtlusega seotud keskkonnaprobleemid ja õigusaktide nõuded, sissejuhatus keskkonnajuhtimissüsteemidesse (ISO 14001, EMAS).

2. koolitus (27. jaanuar 2009 Jõhvis): keskkonnajuhtimissüsteemi rakendamine - keskkonnaaspektide määratlemine, keskkonnategevuskava koostamine ja elluviimine, protseduuride ja juhendite koostamine jms.

3. koolitus (5. märts 2009 Tallinnas): keskkonnajuhtimissüsteemi toimimise kontroll, siseaudiitorite koolitus.

Koolituse sihtrühmaks on:
· ettevõtted, kellel juba on keskkonnajuhtimissüsteem rakendatud, kuid soovivad parandada oma venekeelse töötajaskonna teadmisi
· venekeelsed ettevõtted, kes soovivad hakata rakendama keskkonnajuhtimissüsteemi või end teemaga kurssi viia.

Koolituse läbiviijateks on EKJA liikmed (Säästva Eesti Instituut, OÜ ELLE jt), kes omavad pikaajalist keskkonnajuhtimissüsteemide alast nõustamise kogemust. Peale selle kaasatakse ka ametkondade spetsialiste, kes annavad ülevaate õigusaktide nõuetest.

Osaleda võib ühel koolitusel või kõigil kolmel koolitusel. Koolitus toimub vene keeles. Osalustasu: ühel koolitusel 200 kr, kolmel koolitusel 450 kr.

Esimene koolitus toimus 11. novembril

11. novembri koolituse kava eesti keeles

11. novembri koolituse kava vene keeles (на русском)

Registreerimine: ekja@ekja.ee, tel: 6276100, faks: 6276101

Koolituste läbiviimist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus



« tagasi