Integreeritud juhtimissüsteemid

Aja ja ressursside säästmiseks integreeritakse tihtipeale erinevaid juhtimissüsteeme. See on mõistlik, kuna juhtimissüsteemide elemendid sageli kattuvad.

Paljud ettevõtted, kellel on juba olemas ISO 9001 kvaliteedijuhtimissüsteem, integreerivad selle ISO 14001 keskkonnajuhtimissüsteemiga. Süsteemide nõuded on üldjuhul samad ning suur osa süsteemiprotseduure kattub. Kui ettevõttel on juba olemas ISO 9001 süsteem ja ta soovib seda ühendada ISO 14001 süsteemiga, tuleks eelkõige silmas pidada, et kasutataks juba olemas olevaid protseduure, kirjeldatakse kahe süsteemi omavahelist seost ning kasutatakse samu dokumendivorme. Sõltuvalt kvaliteedijuhtimissüsteemi toimimise tõhususest on hinnanguliselt 40–75% keskkonnajuhtimissüsteemi juurutamise tööst juba tehtud, kui organisatsioonil on eelnevalt olemas kvaliteedijuhtimissüsteem.

Lisaks kvaliteedi- ja keskkonnajuhtimissüsteemi integreerimisele võib juhtimissüsteemiga ühildada ka teisi valdkondi, näiteks töötervishoiu ja -ohutuse juhtimist, inimressursside juhtimist, riskijuhtimist, ühiskondliku vastutuse juhtimist. Üha enam ettevõtteid pöörab tähelepanu just töötervishoiu ja -ohutuse küsimustele. ISO-l veel vastav standard puudub, kuid Suurbritannia Standardiorganisatsioon on koos teiste standardiseerimisorganisatsioonidega välja andnud töötervishoidu ja -ohutust reguleeriva OHSAS 18001 standardi. Nimetatud standardi ülesehitus on sarnane ISO 14001 ja ISO 9001 standarditele, seetõttu on nende integreerimine väga lihtne.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...